Gry planszowe

Sporej grupie osób gry planszowe kojarzą się nadal z dziećmi, bierkami, Chińczykiem lub prostymi grami karcianymi. Szachy to już gra dla olimpijczyków. Niektórzy dołożą jeszcze Eurobussines lub Scrabble. Tymczasem coraz szybciej rosnące grono wie już, że gry planszowe są niemal tak szerokim rynkiem, jak rynek gier komputerowych. Wie również, o ile przyjemniej jest spędzić czas w gronie znajomych, bawiąc się dobrą grą wspólnie, niż ślęcząc w samotności przed monitorem. Stereotyp, że w gry gra tylko młodzież szkolna, przełamują wszystkie aktualnie robione badania. Mit, że planszówka, to tylko "Chińczyk" i "Warcaby" dawno odesłany został do lamusa. Wśród dostępnych aktualnie tytułów, bez problemu znajdą się gry dla pasjonatów dłuższego posiedzenia nad planszą, przy skomplikowanych regułach, jak i wesołej, rodzinnej rozgrywki na godzinkę. Dostępne są gry czysto imprezowe, które nie wymagają żadnych długotrwałych przygotowań jak i specjalnych powierzchni, gry logiczne lub niemal zręcznościowe. Nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować ich wszystkich.

 


Świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu będzie nagradzana na całym świecie gra "Owczy pęd". Stań do walki o najlepsze miejsce na pastwisku. Wszystkich ucieszą wspaniałe figurki owieczek, dużo humoru, a przy tym konieczność planowania swoich ruchów. Jeśli spodoba się wam "Owczy Pęd" to warto sprawdzić również "Hej! To moja ryba!", "Pędzące Żółwie" lub "Niagara". Na zapadający w pamięć wieczór świetnie nadaje sie gra "Osadnicy z Catanu". Jej ogromna popularność i zdobyte nagrody sprawiły, że pojawiła się również wersja komputerowa. Sama gra jest połączeniem ekonomii i strategii. Przyjazne zasady, a równocześnie bardzo szerokie pole możliwości działań gracza, sprawiają, że "Osadnicy z Catanu" stają się prawdziwą rozrywką na wiele wieczorów.

 


Chcesz rozkręcić imprezę? Potrzebujesz szybkich gier bez skomplikowanych zasad? Nic prostszego. Czekają na ciebie takie tytuły jak "Palce w pralce", "Prawo Dżungli", "Santy Anno" czy "Piraci". Masz więcej czasu i kilkoro znajomych, którzy lubia spedzić kilka godzin na wspólnej emocjonującej grze?. Siądzcie do takich hitów jak "Horror w Arkham", "Runebound" czy doskonałego "Battlestar Galactica", a będziecie wracać do nich wielokrotnie. Na poznanie i doskonałą zabawę czekają takie gry jak "Agricola", "Caylus", "Neuroshima Hex", "Mutant Chronicles", "Szogun" czy też przeniesiony na planszę komputerowy przebój "World of Warcraft" i "World of Warcraft Board Game".

 


Coroczne targi gier planszowych i karcianych, które odbywają się w  niemieckim Essen i gromadzą tysiące graczy to jedna z licznych imprez na których można spotkać się z przeróżnymi grami i poznać nowe, wchodzące własnie na rynek tytuły. Także w naszym kraju organizowanych jest coraz więcej imprez poświeconych grom, jak na przykład Brzeski Festiwal Gier Planszowych.

 

Zaloguj się

Nasza ankieta

Potrafię zrobić sam
Zaprojektuje i wykona mi firma
Zrobi mi znajomy, który się zna
Nie potrzebuję takiej

Głosuj Wyniki

SPEEDpromowana firma

Jesteśmy pasjonatami internetu. Zajmujemy się projektowaniem, wykonaniem i hostingiem stron internetowych. Zobacz więcej

Strefa giergry akcji, planszowe i inne